Sklepy internetowe, czy to się jeszcze opłaca? - Optymalizacja stron

sklepy prestashop

Fachowe tworzenie planu stron internetowych

Obecnie stworzenie strony www nie jest takim trudnym zadaniem. Praktycznie każda osoba, która dosyć dobrze zna się na Internecie jest w stanie stworzyć własną stronę internetową. Jednak taka strona może nie posiadać wszyst

Sklepy internetowe, czy to się jeszcze opłaca? - Optymalizacja stron sklepy prestashop
kich funkcjonalności i nie wyglądać tak dobrze, jak serwis internetowy założony i prowadzony w pełni fachowy sposób. Dlatego warto korzystać z pomocy osób zajmujących się zakładaniem stron internetowych w pełni fachowy sposób. W zakres ich usług wchodzi najpierw fachowe tworzenie samego planu strony internetowej według którego będą na niej zamieszczane poszczególne treści, które odpowiednio wyeksponowane pozwolą na ich odnajdywanie przez osoby wchodzące na poszczególne strony.


O technologii HTML 5 w Wikipedii

HTML5 ? język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych www. Jest rozwinięciem języka HTML 4 i jego XML-owej odmiany (XHTML 1), opracowywane w ramach prac grupy roboczej WHATWG (Web Hypertext Application Technology Working Group) i W3C1.

Jest to konkurencyjna specyfikacja w stosunku do specyfikacji XHTML 22, której rozwój został porzucony 2 lipca 2009 roku ? wsparcie wszystkich środowisk i producentów przeglądarek ukierunkowane jest na HTML 53. Nazwę można zapisywać jako HTML 5 ? jako wersję lub HTML5 ? jako nazwę. Prace nad specyfikacją zostały ukończone w 2014 roku ? 28 października standard został oficjalnie wydany jako rekomendacja W3C4. Dwa lata później ? w 2016 roku ? ma być gotowy HTML 5.1; wówczas ma być także zaprezentowany szkic standardu HTML 5.256.

Główna różnica pomiędzy HTML 5 a XHTML 2 polega na tym, że HTML 5 jest pisane z myślą o kompatybilności wstecznej, podczas gdy XHTML 2 zrywało z kompatybilnością.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTML5


Monitor może nieco zakłamywać realny kolor

Część osób zastanawia się dlaczego warto kupować w sklepach internetowych. Niektóre osoby zwłaszcza te starsze nie są przyzwyczajone do tej formy robienia zakupów, dlatego są wierni tradycyjnym punktom stacjonarnym, jednak nie mają one tak szerokiego asortymentu i możliwości jak sklepy internetowe, a coraz więcej osób zawsze szuka produktu w sieci zanim dokona zakupu. Dzięki temu mamy obraz tego ile może kosztować dana rzecz.

Niekiedy jednak chcemy zobaczyć coś na własne oczy zanim trafi to do naszego domu. Kupując przez internet nie mamy takiej możliwości, ale możemy dokładnie obejrzeć zdjęcia oraz przeczytać opis, aby wiedzieć czego się spodziewać. Chodzi również o kolor. Monitor może nieco zakłamywać realny kolor produktu, który do nas przyjdzie. Dlatego czasem możliwe jest zamówienie próbek, zwłaszcza dotyczy to materiałów tapicerskich czy tkanin. Ma to bardzo duże znaczenie dla osób, które przywiązują wagę do detali. Mądre zakupy mogą dostarczyć nam wiele satysfakcji. Niezależnie od tego gdzie kupujemy, warto pamiętać, aby nie robić tego pod wpływem emocji, aby później nie odsyłać towaru, co jest zawsze stratą czasu. W sieci jest wiele sklepów godnych polecenia, w których możemy kupić produkty wysokiej jakości.


O CSS w Wikipedii

Kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets, w skrócie CSS) to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1.

Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarkę internetową zawartość wybranego elementu (lub elementów) (X)HTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak rodzina czcionek, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki. Wykorzystanie arkuszy stylów daje znacznie większe możliwości pozycjonowania elementów na stronie, niż oferuje sam (X)HTML.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaskadowe_arkusze_stylów


Wikipedia o stronach internetowych

Strona internetowa, strona WWW (ang. web page) ? dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Po stronie hosta użytkownika, strona WWW jest otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej. Autorem pierwszych stron WWW jest Tim Berners-Lee12. Strony tworzy się np. za pomocą HTML5, CSS3 i JavaScript.

Strony WWW często wykorzystują obiekty multimedialne, np. Adobe Flash. Aby móc odtworzyć lub wyświetlić ich zawartość przeglądarka internetowa musi mieć zainstalowane odpowiednie wtyczki obsługujące takie obiekty. Strony internetowe wykorzystywane w celu prowadzenia działalności gospodarczej mają duże znaczenie dla wizerunku firmy, co może mieć wpływ na wynik ekonomiczny działalności rynkowej, a ewentualne błędy na stronie internetowej mogą negatywnie oddziaływać na potencjalnych klientów3. Strony internetowe można opracowywać we własnym zakresie z wykorzystaniem odpowiednich edytorów, np. nvu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_internetowa


Czym jest hosting?

Hosting ? udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni.

Innymi słowy, polega to na "zarezerwowaniu" (oddaniu do dyspozycji):

określonej objętości dysku twardego (zazwyczaj na macierzy RAID),
maksymalnej ilości danych do przesłania przez łącza internetowe serwerowni,
usług obsługiwanych przez serwerownię (w zakresie zależnym od specyfiki usługi, np. udostępnienie bazy danych z określeniem maksymalnej jej objętości),
maksymalnego stopnia obciążenia serwerowni przez usługi.
Często oferowane zasoby określane są w oderwaniu od fizycznej budowy serwerowni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hosting