Jak Tworzyć Strony Od Ręki - Optymalizacja stron

projektowanie stron internetowych rybnik

Tworzenie studenckich stron internetowych

Specyfika studenckich stron internetowych polega na tym, że są na nich zawarte zarówno czysto naukowe informacje, jak i wiadomości na temat miasta, w którym przebywają studenci i dostępnych w nim atrak

Jak Tworzyć Strony Od Ręki - Optymalizacja stron projektowanie stron internetowych rybnik
cjach. Trzeba przyznać, że studenci liczą na to, że będą mogli podczas studiów nie tylko uczyć się i nabierać doświadczenia zawodowego, ale również świetnie się bawić i poznawać uroki miejskiego życia. Dlatego zakładaniem studenckich stron internetowych mogą zajmować się sami studenci w porozumieniu z fachowcami z zakresu funkcjonowania stron internetowych. Jest to bardzo ważne, aby strony internetowe przeznaczone dla młodzieży łączyły atrakcyjność ze sprawnym funkcjonowaniem. Tylko wówczas będą one mogły w pełni służyć młodym osobom.


Definicja e-handlu w Wiki

Według Głównego Urzędu Statystycznego e-handel1 (e-commerce) obejmuje transakcje, które dokonywane są poprzez sieci oparte na protokole IP. Towary i usługi zamawiane są w trybie bezpośrednim (on-line), natomiast dostawa oraz płatność może odbywać się w sieci lub poza nią. Z e-commerce wyłączone są zamówienia złożone przez telefon, fax lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Sam termin e-commerce wszedł do powszechnego użycia dopiero w 1997 roku, a wykreowany został przez IBM.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektroniczny


O CSS w Wikipedii

Kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets, w skrócie CSS) to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1.

Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarkę internetową zawartość wybranego elementu (lub elementów) (X)HTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak rodzina czcionek, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki. Wykorzystanie arkuszy stylów daje znacznie większe możliwości pozycjonowania elementów na stronie, niż oferuje sam (X)HTML.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaskadowe_arkusze_stylów


Portale www

W dzisiejszym świecie zdecydowana większość przedsiębiorców decyduje się na założenie stron internetowych. Jest to związane przede wszystkim z tym, że obecnie Internet jest źródłem wiedzy właściwie na wszystkie tematy. Zakładając stronę www możemy nie tylko zdobyć nowych klientów czy nawiązać nowe znajomości biznesowe.

Dzięki założeniu strony internetowej możemy także przedstawić potencjalnym klientom cały zakres swoich usług czy cennik. Dla wielu osób bardzo ważne są informacje kontaktowe, które możemy znaleźć na stronach internetowych. Obecnie mało kto wyobraża sobie prowadzenie własnej działalności gospodarczej bez założenia stron internetowych. Wymaga tego po prostu rynek i obecna na nim konkurencja.


O internecie w Wikipedii

Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie ?między-sieć?) ? ogólnoświatowy system połączeń między komputerami, określany również jako sieć sieci1. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Internet


O technologii HTML 5 w Wikipedii

HTML5 ? język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych www. Jest rozwinięciem języka HTML 4 i jego XML-owej odmiany (XHTML 1), opracowywane w ramach prac grupy roboczej WHATWG (Web Hypertext Application Technology Working Group) i W3C1.

Jest to konkurencyjna specyfikacja w stosunku do specyfikacji XHTML 22, której rozwój został porzucony 2 lipca 2009 roku ? wsparcie wszystkich środowisk i producentów przeglądarek ukierunkowane jest na HTML 53. Nazwę można zapisywać jako HTML 5 ? jako wersję lub HTML5 ? jako nazwę. Prace nad specyfikacją zostały ukończone w 2014 roku ? 28 października standard został oficjalnie wydany jako rekomendacja W3C4. Dwa lata później ? w 2016 roku ? ma być gotowy HTML 5.1; wówczas ma być także zaprezentowany szkic standardu HTML 5.256.

Główna różnica pomiędzy HTML 5 a XHTML 2 polega na tym, że HTML 5 jest pisane z myślą o kompatybilności wstecznej, podczas gdy XHTML 2 zrywało z kompatybilnością.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTML5